ZIK

Deklaracja dostępności

Zakończenie budowy kolejnej inwestycji kanalizacyjnej w Trzciance w rejonie ulic: Sadowa – Ogrodowa.

Trzcianka , dnia 4 lutego 2023 r.

We wtorek 1 lutego 2023 r. br., w siedzibie Zakładu Inżynierii Komunalnej sp. z o.o. w Trzciance, podpisano dokumentację odbiorową zadania pn.: ,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Sadowej w Trzciance”.

Inwestycję zrealizowano w rekordowo krótkim czasie – przypomnę, że plac budowy przekazano wykonawcy w październiku ubiegłego roku. Zazwyczaj jesień i zima nie sprzyjają tego typu pracom, dlatego należy optymalnie wykorzystać sprzyjające warunki, nie tylko tzw. ,,okna pogodowe”, a także wykazać się doświadczeniem i znakomitą organizacją – wykonawca w 100% sprostał tym wymaganiom.

Wybudowano 2367,7 m sieci sanitarnej oraz 95 przyłączy o długości 504,4 m. Dzięki inwestycji, obecni i przyszli mieszkańcy ulic: Sadowej, Imbirowej, Szafranowej, Cynamonowej i Ogrodowej będą mogli korzystać z kanalizacji.

Budowa kosztowała 2 642 107,61 zł brutto i otrzymano na jej realizację pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, która zostanie umorzona w 25 procentach.

W ostatnim czasie jest to kolejna inwestycja wodno – kanalizacyjna w naszym mieście. Wcześniej wykonano prace przy ulicach Sobieskiego oraz Za Jeziorem. Aktualnie na ukończeniu są roboty w ulicach: Malinowej, Poziomkowej i Żurawinowej. W lipcu ubiegłego roku w tym samym rejonie zakończono budowę wodociągu.

Ostatnie dwa zadania realizowała firma Hydrotechnika Krzysztof Pyszka z miejscowości Święta, k. Złotowa. Funkcję inspektora nadzoru pełniła p. Justyna Markowicz z firmy ,,PROSBED” w Trzciance, która zaprojektowała inwestycję. Nadzór techniczny ze strony inwestora wykonywał Mirosław Kończak, kierownik działu techniczno – inwestycyjnego, rozliczenia finansowe – Przemysław Szymański – główny księgowy spółki, natomiast za realizację umowy z WFOŚiGW, odpowiedzialna jest p. Magdalena Glegoła – Karpuszak, specjalista ds. obsługi administracyjnej oraz funduszy zewnętrznych.

tekst & fot. Marek Kupś

Wróć

Skip to content