ZIK

Deklaracja dostępności

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Sadowej w Trzciance

Trzcianka, dnia 7 września 2022 r.

Podpisanie umowy i rozpoczęcie kolejnej inwestycji kanalizacyjnej w Trzciance.

We wtorek, 6 września br., w siedzibie Zakładu Inżynierii Komunalnej sp. z o.o. w Trzciance, podpisano umowę na realizację zadania pn.: ,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Sadowej w Trzciance”.

Dzięki inwestycji możliwe będzie podłączenie do sieci kanalizacji sanitarnej istniejących budynków oraz planowanych do realizacji, na działkach zlokalizowanych wzdłuż ulic: Sadowej, Imbirowej, Szafranowej, Cynamonowej i Ogrodowej.

Od kilku lat rejon cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów i miłośników mieszkania z dala od śródmiejskiego zgiełku. Podłączenie do kanalizacji to nie tylko komfort i wygoda, ale przede wszystkim dbałość o wysokie standardy ekologiczne.

W ostatnim czasie jest to kolejna inwestycja wodno – kanalizacyjna w naszym mieście. Przypomnijmy, że w czerwcu oddano do użytku sieć kanalizacji sanitarnej na ul. Za Jeziorem, w lipcu wodociąg na ulicach: Malinowej, Poziomkowej i Żurawinowej, dla których już niebawem zostanie ogłoszony przetarg – tym razem na budowę kanalizacji sanitarnej. Opisywana inwestycja będzie piątą realizowaną przez spółkę na przestrzeni kilkunastu miesięcy, należy bowiem jeszcze dodać budowę kanalizacji sanitarnej na ul. Sobieskiego, którą zakończono w ubiegłym roku.

Na ich wykonanie przeznaczono kwotę ponad 8 mln zł, którą w większości pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Najnowsze zadanie będzie realizowała firma Hydrotechnika Krzysztof Pyszka z miejscowości Święta, k. Złotowa. Wykonawca dał się poznać z jak najlepszej strony budując wodociąg w rejonie ul. Malinowej.

Rozpoczęcie prac zaplanowano już w październiku br., a zakończenie do końca czerwca przyszłego roku. Funkcję inspektora nadzoru będzie pełniła p. Justyna Markowicz z firmy ,,PROSBED” w Trzciance, która zaprojektowała inwestycję. Nadzór techniczny ze strony inwestora będzie sprawował Mirosław Kończak, kierownik działu techniczno – inwestycyjnego, rozliczenia finansowe – Przemysław Szymański – główny księgowy spółki, natomiast za realizację umowy z WFOŚiGW, odpowiedzialna jest p. Magdalena Glegoła – Karpuszak, specjalista ds. obsługi administracyjnej oraz funduszy zewnętrznych.

Umowę popisali: ze strony wykonawcy Krzysztof Pyszka, właściciel firmy Hydrotechnika ze Świętej gm. Złotów, a ze strony inwestora, Marek Kupś – Prezes Zarządu Zakładu Inżynierii Komunalnej sp. z o.o. w Trzciance

Wróć

Skip to content